KENT KONSEYİ BAŞKANI

ÖZGEÇMİŞ                                  

1959 yılında doğan Atila Çınar, 1969 yılından bu yana Yenimahalle’de ikamet etmektedir.

1971 yılında Yenimahalle Celayir İlkokulu’ndan, 1978 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden, 1983 Şubat döneminde ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

1983-1998 yılları arasında, sırasıyla, HEMA Dişli Fabrikası, LAMAŞ Kalıp ve Makina Fabrikası, ROKETSAN Roket San. ve Tic. A.Ş. ve HİDROLİFT Ltd. Şti.’nde mühendis ve teknik yönetici olarak görev yaptı.

1998 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu, OSTİM’de yerleşik ETİK Tasarım Danışmanlık Eğitim Ltd. Şti.’nde teknik eğitmen ve danışman olarak çalışmaktadır.

Atila Çınar 1998 yılından bu yana, 50’den fazla KOBİ niteliğinde işletmede Kalite Yönetim Sistemi kurulması, Performans Planlama ve Geliştirme, Teknik Destek ve Yönetim danışmanlığı, ayrıca 1998 – 2000 yıllarında, TÜBİTAK SAGE Mekanik Tasarım Bölümü Danışmanlığı yaptı.

Atila Çınar 1997 yılından bu yana, ağırlıklı olarak mühendisler ve teknik elemanlara olmak üzere 4,000 saatin üzerinde teknik eğitim verdi. Mesleği ile ilgili çeşitli kongrelerde 20’nin üzerinde bildiri sundu, ayrıca çeşitli teknik yayınlarda 80’in üzerinde makalesi yayımlandı.

Halen ODTÜ, ATILIM Üniversitesi ve DUMLUPINAR Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümleri’nde düzenli olarak ders ve seminerler vermektedir.

Demokratik kitle örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarında da uzun yıllardır görev alan Atila Çınar aşağıdaki kurumların üyesidir:

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (1986-2006 yılları arasında 2 dönem Genel Merkez, 2 dönem Ankara Şube Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı).

OSTİM Sanayici ve İşadamları Derneği OSİAD (2011 yılından bu yana OSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği sürmektedir).

Makina Tasarım ve İmalat Derneği MATİM (4 dönem MATİM Yönetim Kurulu üyeliği yaptı).

Yenimahalle Gönüllüleri Derneği YENDER (Kurucu üye olarak YENDER Danışma Kurulu Üyeliği sürmektedir).

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi Mezunları Derneği üyeliği sürmektedir.

ODTÜ Mezunları Derneği üyeliği sürmektedir.

2015 yılı Şubat ayında Yenimahalle Kent Konseyi başkanlığına seçilen Atila Çınar evli ve iki çocuk babasıdır.

Atila ÇINAR

Yenimahalle Kent Konseyi Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here