BATIKENT İNGİLİZ KÜLTÜR KOLEJİ

İngiliz Kültür Kolejleri; ülkemizde uzun yıllar boyu güvenin odak noktası olmuş yabancı dil okulları ile yabancı dil eğitiminde oluşturduğu köklü birikimi, 2006 yılından itibaren örgün eğitimin okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kademelerine de taşıyarak başarıyla uygulayan ulusal bir markadır. 

Çağdaş kurumlarda başarı, bütünün parçaları arasındaki uyumun sonucunda gerçekleşir. Bu düşünceden yola çıkarak İngiliz Kültür Kolejlerinde eğitim ve öğretim süreci; yönetim alanında iyi yetişmiş ve deneyimli bir yönetim kadrosu, her biri alanında uzman öğretmenlerden oluşan elit bir öğretim kadrosu, kurumsal uygulamaların ülke genelinde takip ve kontrolünü sağlayan etkin bir denetim kadrosu tarafından yürütülür ve yönlendirilir. 

İngiliz Kültür Kolejleri; eğitim sistemimizin çağın gerektirdiği nitelikleri taşıması ve sürekli yenileştirilerek çağa uyarlanmasının vazgeçilmez bir zorunluluk olduğu bilinci ile; sağlıklı, mutlu ve iyi yetişmiş, bedensel, ruhsal, zihinsel ve sosyal gelişimini tamamlamış, ilgi ve yeteneklerinin farkında, çevresiyle uyumlu, problemlerini çözebilen, kendi kararlarını verebilen ve İngilizce’yi ana dili gibi konuşabilen bireyler yetiştirmeyi kendisine amaç edinmiştir.

VİDEOLAR

MART AYI ETKİNLİĞİ

Elif Ceylan Çay ile yoğunluk deneyi

Çay ve şekerli su birbirine karışmamış şeker ile yoğunluğu arttırılan su alta dururken   yoğunluğu daha az olan çay üstte kalmıştır.

Çay ve suyun birbirine karışmamasının sebebi yoğunluklarının farklı oluşudur.

MART AYI ETKİNLİĞİ

Arda Çalışkan Yapay Zeka Tasarımı

Öğrencimiz Ard Çalışkan komut alabilen ve komutları gerçekleştiren dili İngilizce bir yapay zeka geliştirmiştir.

MART AYI ETKİNLİĞİ

Muzaffer Kağan Kulkul Sıvı Çırpıcı

Günlük hayatta kullandığımız pek çok elektrikli araçta elektrik motorları vardır. Örneğin saç kurutma makinelerinde, mikserlerde, vantilatörlerde, matkaplarda ve oyuncak arabalarda elektrik enerjisini hareket enerjisine çeviren elektrik motorları bulunur. Ayrıca çok küçük boyutlarda üretilen elektrik motorları, sağlık alanında ve uzay araştırmalarında kullanılır.

Bu etkinliğimizde sıvı haldeki maddeleri karıştırmaya ve çırpmaya yarayan bir düzenek hazırlayacağız.

MART AYI ETKİNLİĞİ

Berkan Doğan yanardağ deneyi

Öğrencimiz Berkan Doğan bir araya geldiğinde kimyasal tepkime gösteren maddelerle küçük bir yanardağ etkinliği tasarlamıştır.

MART AYI ETKİNLİĞİ

Zeynep Polat yapay bulut yapımı

Bulutlar bildiğiniz gibi ısınan nemli havanın atmosferde yükselerek yukarılarda yoğunlaşması sonucu ortaya çıkan koca, sevimli su kütleleridir. Öğrencimiz Zeynep Polat yapay bir bulut oluşturdu.

MART AYI ETKİNLİĞİ

Zeynep Neva Kesen Eller havaya deneyi

Atmosferdeki gazlar insanların üzerine basınç uygular. Üzerimizdeki bu basınç kan damarlarımızı etkiler ve kanın damarlarımızın içinde kalarak vücudumuzda dolaşmasına yardımcı olur. Sıvılar ve gazlar bulundukları kaba basınç uygularlar. Öğrencimiz Zeynep Neva Kesen bu basıncı görebileceğimiz bir düzenek tasarladı.